21 лютого - Міжнародний День рідної мови.

В рамках тижня української писемності та мови зав.бібліотекою Оксана Жолубак у бібліотеці навчального закладу оформила стенд-виставку книг про розвиток української мови "Здрастуй, слово, українська мово".

Здрастуй, слово, українська мово,
Здрастуй на межі тисячоліть!
Квітни калиново й барвінково,
запашна вічнозелена віть!

На виставці представлені добірки поезій та висловлювань про мову, українські крилаті вирази, народні казки, прислів'я, приказки, загадки, словники української мови, енциклопедії, універсальний довідник.

У Святому Письмі сказано: "Спочатку було слово". Для кожної людини воно завжди було спочатку.

Немає народу, байдужого до рідної мови, до своєї землі, тієї, на якій він народився й живе. Немає в жодній мові й нерідних слів. батьківська хата, материнська мова, рідна земля - словосполучення, що несуть у собі величезний почуттєвий заряд. І нехай кожна доба, кожний народ наділяє образ своєї Батьківщини індивідуальними ознаками - атрибутами, мотив рідного слова у тому магнітному колі присутній постійно.

Уклін чолом народу,
Що рідну мову нам зберіг.
Зберіг в таку страшну негоду,
Коли він сам стоять не міг
(О.Олесь)

Виставка-посвята Героям Небесної Сотні

У шкільній бібліотеці організовано виставку-посвяту тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше - своє життя - заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.

Герої Небесної Сотні - звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні - заробітчани, науковці, підприємці, вчителі... Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об'єднав їх, зробив побратимами та "воїнами світла".

Пам'ять про величезну самопожертву героїв Небесної Сотні назавжди залишилася в наших серцях. Вона - німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Тиждень дитячого читання

27 березня у Воютицькій СЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Добровольського під час проведення щотижневої лінійки відбулося урочисте відкриття Тижня дитячого читання «Мистецтво бути читачем».

Завідуюча бібліотекою Оксана Жолубак разом із десятикласниками підготували усний журнал світу книжкових скарбів, під час якого розповіли про просвітительську роль бібліотек у житті суспільства, віддали належну шану книзі як найбільш традиційному, звичному, зручному способу одержання знань.

Завідуюча бібліотекою розповіла юним читачам про те, який шлях проходить книга, перш ніж потрапити до рук читача, люди яких професій беруть участь у створенні книги, закликала навчатися у героїв книжок любити нашу рідну землю – її лани й ліси, її міста і села, її небо і ріки, її мову і мистецтво. Закликала школярів навчатися читати не поспішаючи, щоб не втратити дорогоцінного змісту книг. Людина, яка не вдумується у зміст прочитаного, схожа на мандрівника, який знайомиться з країною з вікна вагона. Вона побажала усім учням, щоб у їхньому житті не було жодного дня, коли б вони не прочитали хоч однієї сторінки із нової книги.

У бібліотеці навчального закладу організовано виставку-інсталяцію «Солодка казка дитинства»

28 березня у школі проходили англомовні читання Time communication «Будь сучасним! Вивчай англійську!», які підготувала та провела завідуюча бібліотекою Оксана Жолубак разом із вчителями англійської мови.

У них взяли участь учні школи, які люблять і хочуть знати англійську мову.

Конкурсантів оцінювало професійне журі у складі вчителів англійської мови Марії Якубішин, Лесі Заріцької, Надії Кіндзерської.

29 березня Оксана Жолубак провела майстер-клас «В книжечку на згадку – зробимо закладку». Третьокласники виготовили різноманітні цікаві закладки для книжок

30 березня у школі проходив фотоподіум «Книга в кадрі». Старшокласники ознайомились із новими надходженнями у бібліотечний фонд.

31 березня відбулася презентація книги «Небесна сотня»

Виставка - посвята Героям Небесної Сотні

20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні - на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Події на Майдані у м.Києві не залишили байдужими щирих патріотів, які, ризикуючи життям, свідомо йшли на подвиг. Так у нас з'явилася Небесна Сотня мужніх Героїв.

Герої Небесної Сотні загинули в мирний час. Без зброї, але завдяки сильній вірі та єдності, вони зламали диктаторську систему і вибороли для нас право на світле майбутнє.

Ми не маємо права забути ту страшну зиму 2013-2014 року, яка назавжди змінила Україну і народила нову націю.

Давайте пам'ятати дзвони Михайлівського собору та інших церков по всій Україні, які попереджали про небезпеку і кликали народ на Майдан. Не можна допустити, щоб подвиг героїв Небесної Сотні був марним.

На знак подяки учасникам тих подій, у шкільній бібліотеці навчального закладу організовано книжково-журнальну виставку, яку підготувала зав.біблітекою Оксана Жолубак.

Світла та вічна пам'ять Героям, які віддали життя за Україну!

День відкритих дверей

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек :«Книга і читання ­ важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» 4.10.16 р. у бібліотеці Воютицької СЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Добровольського було проведено День відкритих дверей для першокласників.

Зав.бібліотекою Оксана Жолубак провела із учнями 1-А і 1-Б класів бесіду «Вчися бути читачем».

На екскурсію першокласники завітали разом із своїми вчителями Марією Михайлівною та Мирославою Ярославівною. Наймолодших школярів було ознайомлено із наявною у бібліотеці дитячою літературою, порекомендовано книжечки для читання, які відповідають їхній віковій категорії.

Першокласникам були надані рекомендації про те, як зберегти книгу у хорошому стані, ознайомлено із веденням читацьких формулярів.

Екскурсія була повчальною, цікавою та змістовною.

ТВОРЕЦЬ УКРАЇНСЬКОГО ГІМНУ!

У шкільній бібліотеці організовано виставку присвячену 200-річчю з дня народження Вербицького Михайла Михайловича - композитора, автора гімну України " Ще не вмерла Україна"

Народився композитор 4 березня 1815 року у с.Явірник Руський (зараз Польща). Греко-католицький священник, громадський діяч, хоровийхоровий диригент.

Музичну освіту здобув у дяківській школі у Перемишлі. Співав у кафедральному хорі Собору Івана Хрестителя, оскільки мав гарний голос. Навчався у духовній семінарії у Львові. Став священником. Одержав парафію у селі Млинах Яворівського повіту, де служив Богові й людям аж до смерті.

Створив літературні шедеври: "Єдинонародний Сине", " Святий Боже", "Алилуя".

Писав М.Вербицький і світську музику.

Михайло Вербицький до кінця життя служив молитві і пісні - служив самовіддано, одержимо і повсякчас.

До створення виставки долучилися зав.бібліотекою Оксана Жолубак та вчитель музики Віталій Синейко.

Кiлькiсть переглядiв: 698

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.